kunta

Yrityshaku.fi


Valtakunnallinen tietopankki suomalaisista yrityksistä ja palveluista! Yrityshaku-yritystietokanta täydentyy päivittäin sadoilla yritysten tiedoilla. Yrityshaku -yritystietokannasta voit etsiä sinua kiinnostavia yrityksiä, yhteisöjä ja palveluja helposti sijaintikunnan, toimialan tai hakusanan perusteella.

Yrityshaku on nopeasti laajeneva, dynaaminen tietokanta, jonka päivittäinen käyttäjämäärä on voimakkaassa kasvussa. Tällä hetkellä tietokannassa on jo mukana lähes 300 000 yritystä.

Väkiluku:           33 226 (29.2.2008)
Pinta-ala:          30,86 km²
Perustettu:        1970
Veroprosentti:  18,00 %
 
Kerava on keskikokoinen kaupunki Etelä-Suomen läänissä Keski-Uudellamaalla.
 
Keravan kaupunki
 
Käyntiosoite:  Kauppakaari 11
Postiosoite:    04200 Kerava
Puh.                 (09) 29491
Fax.                  (09) 2949 2101
E-mail             kerava@kerava.fi
Kotisivu:          http://www.kerava.fi
Tekniset palvelut
 
Kaupunkitekniikka
Kauppakaari 11
PL 123
04200 Kerava
puh. (09) 294 91
 
Kaupunkitekniikan yleinen vikapäivystys
virka-ajan ulkopuolella 0400 434890
 
Tekninen johtaja
Arimo Hermalahti
puh . (09) 2949 2360
 
Rakennusvalvonta
 
Rakennustarkastaja
Tapani Hilvenius
puh. (09) 2949 2124
ssm 040 318 2124
tapani.hilvenius@kerava.fi

Tarkastusinsinööri
Jarmo Summanen
puh. (09) 2949 2125
gsm 040 318 2125
jarmo.summanen@kerava.fi

Rakennusneuvoja
Lily Vesala
puh. (09) 2949 2110
gsm 040 318 2110
lily.vesala@kerava.fi

Lupatarkastaja
Markku Ahlfors
puh (09) 2949 2128
gsm 040 318 2128
markku.ahlfors@kerava.fi

Hallintosihteeri
Sirpa Hyttinen
puh. (09) 2949 2123
gsm 040 318 2123
sirpa.hyttinen@kerava.fi

Toimistosihteeri
Eila Niemi
puh. (09) 2949 2126
gsm 040 318 2126
eila.niemi@kerava.fi

Kaavoitus
 
Kaavoituspäällikkö
Lea Piistari-Niemelä
puh. (09) 2949 2392
 
Toimistoarkkitehti
Aila Elo
puh. (09) 2949 2456
- asemakaavat, atk-asiat
 
Kiinteistöjen ylläpito
 
Kaupunkitekniikka
Kauppakaari 11
PL 123
04200 Kerava
puh. (09) 29491
 
Vesihuolto
 
Keravan Vesihuolto
Seunalantie 11
04200 Kerava
Asiakaspalvelu
Merja Martikainen
puh. (09) 2949 2275
fax (09) 2949 2226
 
Kaukolämpö
 
Keravan Energia Oy
Tervahaudankatu 6
04200Kerava
puh. (09) 584 9550
fax   (09) 5849 5543
www.keravanenergia.fi
etunimi.sukunimi@keravanenergia.fi
 
Jätehuolto
 
Hallintosihteeri
Sirpa Hellgren
puh. (09) 2949 2380

Vesi- ja jätehuoltopäällikkö
Jarmo Rämö
puh. (09) 2949 2131
etunimi.sukunimi@kerava.fi

Jätehuolto J. Eskolin Oy
puh. (09) 274 5740
 
Ympäristöpalvelut
 
Ympäristöosasto
Aleksis Kiven tie 4 B
04200 Kerava 
puh. (09) 2949 1
fax (09) 2949 2490
etunimi.sukunimi@kerava.fi